Jdi na obsah Jdi na menu
 


Turnaj Šternberk 9.3.2014

V krásný, slunný den 9.3.2014 se odehrál turnaj ve sportovní hale Šternberk. Na poslední chvíli se omluvil střelec Matyáš Dohnal z důvodu nemoci. Sestava: Klapka Lukáš, Komišák Adam, Hradečný Marek, Drápal Vít, Karásek František, Kučera Martin, Doležel Dalibor, Drápal Vincent, Grygarová Nicola.

TJ FC Kostelec na Hané - Olympia Bruntál  1:3

V prvním utkání jsme nepodali přesvědčiví výkon. Přesto jsme po uvolnění Nicol a parádní střele k tyči vedli. Poté Mára chytil penaltu, kterou si zavinil hraním rukou za vápnem. Bohužel dvě nedůslednosti nás stáli vedení a museli jsme dohánět náskok soupeře. Jakýkoliv pokus o vyrovnání zastavil druhou penaltou rozhodčí. Zcela z nepochopitelných důvodů písknul malou domů poté, co Luky šel do souboje s útočníkem Bruntálu a míč se vykutálel k Márovi. Rozhodčí písknul penaltu a šel se zeptat hráčů, kdo to kopnul. Doopravdy jsem nic takového neviděl už léta, ale stane se.

Střelec: Grygarová.

FK SAN JV Šumperk - TJ FC Kostelec na Hané   0:3

Překvapivě takticky vyzrálý výkon jsme podali v utkání druhém, kdy jsme soupeři nedovolili vstřelit branku. V prvním zápase bylo vidět, že turnaj bude velmi náročný, jelikož nedorazil jeden z týmu a herní dotace na zápas činila 18 minut. Povolali jsme proto narychlo hráče v záloze, který v „Áčkovém“ týmu teprve sbírá zkušenosti. Drápal junior nechal na hřišti všechno a podpořil výkonem ostatní tahouny týmu. Dalibor utekl obraně po přesném výhozu Máry a vstřelil první gól. Poté náš střelec utrpěl nepříjemný náraz do hlavy. Po návratu se zdravě naštval a po důrazném souboji vstřelil druhou branku. Důraz v osobním souboji napodobil i Víťa a stvrdil naše vítězství.

Střelec: Doležel, Drápal Vít.

Šternberk - TJ FC Kostelec na Hané     1:0

Velmi vyrovnané utkání rozhodlo to, že jsme skoro nevystřelili na bránu a to se špatně dávají góly. Proti vítěznému týmu turnaje to byl ovšem slušný výkon.

Tatran Litovel - TJ FC Kostelec na Hané    1:1

Remíza s hratelným soupeřem byla jen důsledkem absence dalšího střelce, který by podpořil útočné snahy a hlavně větší podpora hráčů v obraně. Suverénní penaltou tzv. do "šíby" vyrovnal Kuči.

Střelec: Kučera.

TJ FC Kostelec na Hané - Sokol Čechovice      2:0

V boji o třetí místo jsme nenechali nic náhodě a po kvalitním výkonu jsme porazili klasického rivala. Přechodem přes dva hráče se prosadil Víťa a rozhodl utkání. Tečku za naším působením v turnaji udělala Nicol gólem přes půl hřiště. Velkým dílem se o to přičinil i Mára Hradečný, který byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje!

Střelci: Drápal Vít, Grygarová.

V herních činnostech je stále co zlepšovat, ale celkově můžu všechny hráče pochválit za bojovnost. Čtvrté místo tentokrát neodpovídalo předvedené hře, která byla na naše poměry, nadstandardní.  Příjemně mě překvapilo zlepšení v rozehrávání obránců a výborná práce dozadu. Další prověrka za týden, tak hurá do toho.