Jdi na obsah Jdi na menu
 


Turnaj Šternberk 3.3.2013 (2003)

4. 3. 2013

Neděle 3. 3. 2013 se tým FC Kostelce na Hané zúčastnil dalšího turnaje ve Šternberku. Marodka se naštěstí nerozšířila, jako v ostatních zimních měsících, a nemocného Matyáše Dohnala už nikdo nedoplnil. Sestava: Adam Grulich, Jiří Peřinka, Lukáš Klapka, Karel Vlk, Dalibor Doležel, Martin Kučera, Ondřej Oščádal, Marek Hradečný.

 

FC Kostelec na Hané - Tatran Litovel       1:0

Po třech minutách skóroval náš hlavní střelec Adam Grulich, po individuální akci. Několik chyb v obraně hasil skvělými zákroky Marek Hradečný a vítězství v prvním zápase bylo cenné.

FC Kostelec na Hané - FK Nemilany       2:1

V druhém utkání se nejdříve ukázal nádhernou nahrávkou Adam, ale Kája Vlk jeho nabídku odmítnul a netrefil branku. Dle známé věty „nedáš, dostaneš“ jsme vzápětí inkasovali po chybě brankáře Máry, kdy se snažil vypíchnout finální nahrávku a zapomněl na branku. Po nahrávce Máry se prosadil Adam (1:1). Hra byla poměrně důrazná a hráči museli ustát několik tvrdých soubojů. Příkladem šel Lukáš Klapka, který se nenechal rozhodit a krásnou střelou zdálky zařídil náskok, který jsme udrželi do konce utkání.

FC Kostelec na Hané - FK Šternberk       0:1

Nejlepšího střelce FK dostal nestarosti Lukáš a ten se svého úkolu zhostil výborně. Po kvalitním výkonu o výsledku rozhodla jedna chyba v obraně, která nás stála cennou remízu.

FC Kostelec na Hané - MFK Vyškov       0:2

Nedůrazné počínání Jirky u mantinelu a zcela rozhozená obrana poslala hráče Vyškova do vedení. Průměrný a odevzdaný výkon z naší strany nemohl vést k úspěchu. Inkasovaný gól v posledních vteřinách už nic neřešil.

FC Kostelec na Hané - FK Bystřice p. H.      0:3

Tvrdá hra, nepokryté dorážky, nedůraz před naší bránou, rovná se prohra o tři góly, což se nám často nestává. Jediné pozitivum byly střely Adama, které ovšem bravurně vychytal brankář protihráčů.

FC Kostelec na Hané - TJ Hradec nad Moravicí      1:2

Proti nejlepšímu týmu turnaje jsme nastupovali s respektem a vycházeli ze zabezpečené obrany. V překvapivě vyrovnaném zápase jsme inkasovali jako první. Poté Adam posadil parádní kličkou obránce Hradce na zadek a nekompromisně zakončil. Ani 18 zákroků Marka Hradečného bohužel nestačilo a zase jsme dostali branku z dorážky, na kterou už jsme neuměli odpovědět.  Jednoznačně se ukázalo, že když se maká, tak to jde.

FC Kostelec na Hané - Sokol Čechovice        3:2

V posledním utkání jsme uplatnili čerstvě nabité zkušenosti a se zvýšeným úsilím jsme zaskočili soupeře. V klasickém derby jsme po parádní nahrávce Jirky Peřinky na skórujícího Adama vedli. Adama vzápětí přidal hned další branku a konečně se dočkal i Dalibor, který odváděl po celý turnaj nadstandardní výkon. Mírná ztráta koncentrace a únava se projevila v závěru utkání, kdy jsme dvakrát inkasovali.

Pěkné páté místo a hlavně příjemný pocit z odvedené hry, které nescházelo nasazení a bojovnost. Věřím, že na tyto výkony navážeme s kompletním týmem na dalším turnaji.