Jdi na obsah Jdi na menu
 


Turnaj Šternberk 2. 2.2013 (2003)

   Hráči ročníku 2003 a mladší, přijeli v sobotu 2. 2. 2013 do sportovní haly Ecce Homo ve Šternberku, aby se pokusili slušně umístit ve velmi dobře obsazeném fotbalovém turnaji. Z důvodu virových onemocnění se tým musel obejít bez brankářské jedničky Marka Hradečného a hráče základní sestavy Martina Kučery.

Sokol Čechovice - FC Kostelec na Hané       3:0

   Hned v prvním utkání jsme narazili na známého rivala, který zřejmě taky oslaben o nemocné hráče, požádal o výpomoc tým 1. SK Prostějov. Když už z Prostějova jelo jedno auto, tak proč ho nenaplnit a nebýt dresů Čechovic, tak jsme vlastně nevěděli, proti komu hrajeme. Kanonýři z SK nám nadělili a bylo po zápase. Škoda začátku, kdy nám zase trvalo, než jsme pochopili, že se hraje a prohrávali jsme 2:0.

FK Kuřim - FC Kostelec na Hané       1:0

   V celkem vyrovnaném utkání nás podrželi zákroky brankáře Matyáše Dohnala. Střelec Adam Grulich měl ovšem stále rozladěný zaměřovač a nikomu jinému se nepodařilo k brance ani přiblížit. Po fatální hrubce v obraně, kdy hráči byli asi na párku v bufetu, jsme dostali branku, která utkání rozhodla.

HFK Olomouc - FC Kostelec na Hané       2:1

   V tomto zápase jsme zase neohrozili branku až do chvíle, kdy se brankář nemohl na tu bezmocnost útočníků dívat a cca 8 sekund před koncem utkaní, přeběhl celé hřiště, aby po centru z rohového kopu, vsítil naši první branku na turnaji.

Juventus Bruntál - FC Kostelec na Hané      0:0

   První vybojovaný bod.

Tatran Litovel - FC Kostelec na Hané      4:1

   Zde se konečně prosadil obávaný střelec Grulich, ale po výborném výkonu Litovle, nám to k bodům nestačilo. Stejně jako v ostatních utkání, nás od většího výprasku držel, nadstandardní výkon brankáře Dohnala.

FK Šternberk - FC Kostelec na Hané       1:0

   Změny v sestavě a taktická příprava na budoucího vítěze turnaje, nás hodně dlouho držela blízko bodu. Hrálo se převážně na naši branku, ale dodržování obraných úkolů nedovolilo skórovat Šternberským střelcům. Bohužel jsme chvilku před koncem dostali gól ze standardní situace.

Sokol Slavonín - FC Kostelec na Hané       0:1

   V zápase o neumístění na posledním místě jsme podali velmi bojovný výkon a odměnou nám byl vstřelený gól Adama a celková výhra 1:0, která nám zajistila šesté místo v turnaji.

   Dalším příjemným překvapením bylo zařazením Jirky Peřinky do obrany, kde podával dobré výkony. Dále zařazení Dalibora Doležela, který ukázal, že patří do základní sestavy. Po nemoci se vrátil i Lukáš Klapka, na kterém to nebylo znát, a týmu pomohl stabilním výkonem.

   Sestava: Adam Grulich, Tomáš Šindler, Jiří Peřinka, Lukáš Klapka, Matyáš Dohnal, Karel Vlk, Dalibor Doležel.

  Velká herní, časová dotace na každého hráče snad pomohla získat spoustu nových zkušeností, které se projeví v dalších zápasech.