Jdi na obsah Jdi na menu
 


9. mistrovský zápas 25.10.2014

V sobotu 25. 10. 2014 jsme měli poslední zápas první poloviny sezóny. V přímém souboji jsme hráli o druhé místo v tabulce s Čechovicemi. Velmi chladné počasí a mokrý terén nenahrávali zrovna technickému fotbalu, ale přesto se bylo na co dívat.

Sestava: Hradečný, Šindler, Drápal, Pavlíček, Kořenovský, Moťka, Klapka, Doležel, Chmelo, Dohnal, Slavíček, Karásek.

Sokol Čechovice – TJ FC Kostelce na Hané  4:3   (0:2)

   V zápase se dlouho nedařilo vstřelit branku. Šance byli na obou stranách, ale první nakonec skóroval Lukáš Chmelo, který utekl obraně a zakončil střelo k tyči. Po chvíli vzal míč Matyáš Dohnal a sólem přes půl hřiště se dostal do těsné blízkosti soupeřovi branky, kde si souboji našel míč opět Lukáš Chmelo a zakončil podruhé.

     V druhém poločase jsem soupeř udělal změny v sestavě a naše obrana měla velké problémy. Šancí bylo opět dost na obě strany a první jsme vstřelili branku my. Krásná nahrávka Dalibora Doležela a zakončení Matyho nás poslali do „bezpečného“ vedení. Poté jsme soupeře mačkali ještě víc. Střelu Dalibora vytáhl perfektním zákrokem brankář domácích. Z rohu jsme měli další velkou šanci, kterou jsme neproměnili. Bohužel pak přišlo klasické „nedáš, dostaneš“ a soupeř snížil na 1:3. Nedůslednost našich hráčů v obrané hře a špatná rozehra zapříčinila další inkasovaný gól po teči střely z velkého vápna. Při třetím gólu se naše obrana dívala, jak si hráč soupeře zpracovává míč a střílí k tyčce. Zápas se tedy rozhodoval v penaltovém rozstřelu. První penaltu chytá Marek Hradečný a střelou k tyči potvrzuje vedení jedna nula Jakub Pavlíček. Poté bohužel střílí soupeř dvakrát přesně k tyči a nám se dvakrát nepodaří vstřelit branku.

Střelci: Chmelo 2, Dohnal.

   Pěkný a vyrovnaný zápas jsme v závěru neustáli. Přesto si hráči za předvedený výkon zaslouží pochvalu a průběh tohoto zápasu si uchovají v paměti jako cennou zkušenost.