Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. mistrovský zápas 31.8.2014

TJ FC Kostelec na Hané - FK Výšovice   8:1 (4:0)

Průběh:

První mistrovské utkání sezóny 2014-15 jsme odehráli na domácím hřišti. S velkým respektem k nové soutěži a týmu soupeře jsme začali poměrně ustrašeně. Trošku klidu a sebevědomí nám dodal první gól Lukáše Klapky, který utekl obraně a úspěšně zakončil. Na 2:0 skóroval Dan Moťka po přesně kopnutém rohovém kopu Lukáše Klapky. Pěknou akci po pravé straně zakončil Adam Komišák a důraznou hrou Matyáš Dohnal uzavřel poločasové skóre na 4:0.

V druhém poločase trápil soupeře na pravé straně zálohy Dan Moťka, který se opakovaně uvolnil a centroval před bránu soupeře. V pořadí až třetí výzvu využil Dalibor Doležel. Poté jsme po faulu na nejšikovnějšího hráče, hrajícího za Výšovice, inkasovali gól z penalty. Podobnou akci jako v prvním poločase zase s přehledem zakončil střelou k tyči Lukáš Klapka. Na 7:1 zvýšil Dan Moťka po krásné přihrávce, tzv. uličky, od Matyáše Dohnala. Stejná spolupráce Moťky a Dohnala dala výsledku konečnou podobu 8:1. 

Zhodnocení:

         Nová věková kategorie, jiný počet hráčů v poli – jiný herní systém, nová pravidla, větší hřiště atd. Nových věcí pro tuto sezónu bylo doopravdy hodně. Díky dobrým základům je adaptace na nové podmínky zatím úspěšná. Hned první utkání ukázalo, co všechno zaslouží naši zvýšenou pozornost na tréninku. Přesto jsme rádi za výkon, který hráči podali. Fungovali jako tým a díky tomu se mohlo prosadit tolik hráčů střelecky. Jen tak dál!

Branky: Moťka 3, Klapka 2, Dohnal, Doležel, Komišák.

Sestava: Hradečný, Svozil, Šindler, Drápal, Kučera, Karásek, Grygarová, Chmelo, Komišák, Pavlíček, Klapka, Moťka, Dohnal, Doležel.